Süper Lig’in 7. hafta maçında Nenad Bjelica yönetimindeki ile Osman Özköylü’nün ekibi Pendikspor, hakem Bahattin Şimşek’in düdük çaldığı maçta Akyazı’da karşı karşıya geldi.
Mücadele bordo-mavili takımın 2-1’lik üstünlüğüyle sona erdi.
Goller ilk yarıda geldi
Kendi seyircisi önünde maça hızlı başlayan Karadeniz ekibi 3. dakikada son haftaların yıldız ismi Paul Onuachu’nun golüyle 1-0 öne geçti. İlk golün asistini yapan Anastasios Bakasetas 27. dakikada frikikten attığı golle takımını 2-0’lık üstünlüğe taşıdı.
Pendikspor 36. dakikada Endri Çekiçi’nin golüyle farkı 1’i indirdi ve ilk yarı bu skorla sonuçlandı.
![](https://afyon-magazin-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/trabzonspor-evinde-pendiksporu-yendi-0-bgpmHxGf.jpg)
Trabzonspor, 10 kişi kazandı
Dengede geçen ikinci yarıda Batista Mendy 72. dakikada gördüğü 2. sarı kartla bordo-mavili takımını 10 kişi bıraktı. Kalan dakikalarda karşılaşmada başka gol olmadı ve Trabzonspor maçtan 2-1’lik üstünlükle ayrıldı.
![](https://afyon-magazin-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/trabzonspor-evinde-pendiksporu-yendi-1-QgLH1XGB.jpg)
Bordo-mavililer, puanını 12’ye çıkardı
Puanını 12’ye çıkaran bordo-mavililer maç fazlasıyla 3. sıraya yükseldi. Pendikspor ise 4 puanla 17. sırada kaldı.
Karadeniz ekibi 6 Ekim Cuma günü Adana Demirspor deplasmanına çıkacak. Pendikspor ise 7 Ekim Cumartesi günü Sivasspor’u ağırlayacak.
![](https://afyon-magazin-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/trabzonspor-evinde-pendiksporu-yendi-2-IVvLavKG.jpg)