OYAK YATIRIM’ın özkaynakları 3,1 milyar TL’yi aştı!

Büyüme ivmesini aralıksız sürdüren OYAK YATIRIM’ın başarısında; artan müşteri sayısı, ürün ve hizmet kanalı çeşitliliği ile iştiraklerinin önemli payı bulunuyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapan OYAK YATIRIM Menkul Değerler A.Ş., 2023 yılının ilk dokuz aylık döneminde özkaynaklarının 3.1 milyar TL’yi aştığını bildirdi. Söz konusu dönemde, ana ortaklığa düşen net kârı 2022’nin aynı dönemine göre 3 kat artarak 1.25 milyar TL’ye yükselen OYAK YATIRIM’ın net komisyon gelirleri 2.4 kat artışla 966 milyon TL’ye, toplam gelirleri ise 3.2 kat artarak 2.3milyar TL’ye ulaştı.

Yakaladığı hızlı büyüme ivmesini bu yılın üçüncü çeyreğinde de sürdüren OYAK YATIRIM’ın başarısında artan müşteri sayısı, ürün ve hizmet kanalı çeşitliliği ile iştiraklerinin önemli payı bulunuyor.

İştirakleri OYAK GRUP SİGORTA’nın yılın üçüncü çeyreğinde yakaladığı başarılı finansal sonuçların yanı sıra geçen yılın aynı dönemine göre kârlılığını 5.2 kat artıran OYAK PORTFÖY, OYAK YATIRIM’ın üçüncü çeyrek sonuçlarına olumlu katkı sağladı. OYAK GRUP SİGORTA yerli ve uluslararası kurumsal/bireysel müşterilere tüm endüstriyel alanlarda ve özellikli risklerde küresel sigorta ve reasürans çözümleri sunarken; OYAK PORTFÖY fon yönetimi, portföy yönetimi ve kurumsal portföy yönetimi hizmetleri sunuyor.

1982 yılında kurulan OYAK Yatırım, Türkiye’nin 11 iline yayılmış 13 şubesi ile bireysel, kurumsal, ulusal ve uluslararası müşterilerine; sermaye piyasası araçlarında aracılık, kurumsal finansman, finansal danışmanlık, yatırım danışmanlığı ve portföy yönetimi hizmetleri sunuyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x