Mantık testi #5: İlk önce hangi bardağın dolacağını 20 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Mantık testleri, zekâ testi oyunları arasında beyni tam performans çalışmaya ve hayal kurmaya zorlayan gittikçe popülaritesi artan bulmacalardır. Mantık testleri arasında en interaktif olanı ise “ilk önce hangi bardak dolar” sorusuna cevap aranan görsel testlerdir.

İlk önce hangi bardak dolar tarzında meydan okumalarda başarılı olmak için hayal gücünüzün ve dikkat seviyenizin çok yüksek olması gerekir. Çünkü bu tarz bulmacalarda su kaynağını bardaklara ileten boruların doldurma hızını hayal etmeli ve oyun içerisindeki engelleri fark etmeniz önemlidir.

Bu meydan okumalarda dikkatli olup tüm şartları değerlendirmek gerekir. Gözden kaçırılan tıkalı bir boru sizi yanlış cevaba yönlendirebilir. Kolay görünen ama oldukça zorlayıcı bir mücadeleye ve ilk önce hangi bardak dolar sorusuna cevap aramak için hazır mısınız? O zaman hadi mücadeleye geçelim!

HAFIZANIZI TEST EDİN VE İLK ÖNCE HANGİ BARDAK DOLACAK BULUNYukarıda yer alan görselde birbirine bağlı olan borular ile iletim sağlanan ve 4 bardaktan oluşan bir düzenek görüyorsunuz. Sizden ilk önce hangi bardak dolar bunu bulmanızı istiyoruz ve bunun için sadece 20 saniyeniz var.

İyi bir analiz ve mantıksal akıl yürütme ile ilk önce hangi bardak dolar rahatlıkla bulabilirsiniz. Bunun için görsele yakından bakın ve odaklanın. Tuzaklara dikkat edin ve aceleci davranmayın. Dikkatli bir şekilde analiz ettikten sonra aslında bu mücadelenin diğerlerine nazaran daha kolay olduğunu fark edeceksiniz.

İlk önce hangi bardak dolar tarzında mantık testleri, matematik bulmacaları gibi kişinin bilişsel yeteneklerini ve IQ’sunu değerlendirmenin en eğlenceli yöntemlerinden biridir. Bu testler sayesinde etrafımızda yer alan dünyayı daha farklı bir gözle görmeye ve karşılaştığımız problemleri farklı açılardan düşünerek en doğru çözüme ulaşmaya başlarız.Yukarıda yer alan ilk önce hangi bardak dolar mücadelesinde çözüme ulaşmak biraz karmaşık gibi gelse de analitik zihnin gelişmesinde büyük yardımcıdır. Akıl yürütme, analiz ve karşılaştırma yapabilme konusunda kişinin kendini büyük ölçüde geliştirmesini destekler.

Bu mücadeleler bir kişinin problemler karşısında ne kadar hızlı çözüm bulabileceğini ölçmek için tasarlanmıştır. İlk önce hangi bardak dolar mücadelesinde de sürenin sonuna geldik. Peki, siz verilen süre içerisinde ilk önce hangi bardağın dolacağını bulabildiniz mi?

İlk önce hangi bardak dolar mücadelesinde başarılı olan okuyucularımızı tebrik ederiz. Hangi bardağın dolacağını bulamayan okuyucularımız ise endişelenmesin. Şimdi sizlere çözümü içeren görseli paylaşacağız ve nerede hata yaptığınızı oradan kontrol edebilirsiniz.

İşte ilk önce hangi bardak dolar mücadelesinin cevabı;Evet, 2 numaralı bardak önce dolar. Hatta bu görselde dolacak tek bardak sadece 2 numaralı bardaktır. Görselde de belirtildiği gibi diğer tüm bardaklara giden borular bir yerde tıkanıyor. Bu da sadece 2 numaralı bardağın dolacağı anlamına geliyor.

Peki, siz verilen süre içerisinde ilk önce hangi bardağın dolacağını bulabildiniz mi? Bu tarz içerikleri seviyorsanız arkadaşlarınız ve yakın çevreniz ile paylaşabilir, onların da kendilerini test etmelerini sağlayabilirsiniz. Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir