Muğla’nın Fethiye, Marmaris ve Bodrum ilçelerinden Rodos’a geçmek isteyen onlarca yolcu Marmaris Limanı’nda kaldı, bazıları ise Rodos’a alınmadı. Durumun Rodos Adası’ndaki sıkıntıdan kaynaklandığını, günlük kotanın çok üzerinde yolcunun vize işlemlerinin yapılamayacağını söyleyen TÜRSAB İzmir BTK Başkanı Kıvanç Meriç, “Durum toparlanmaya başladı, her şey sıkıntısız bir şekilde devam ediyor” dedi. GETOB Başkan Yardımcısı ve Marmaris Liman İşletmesi Genel Müdürü Murat Tugay ise “Türk ve Yunan makamlarının girişimleri sayesinde kapıda vizede yaşanan kısıtlamalar ortadan kaldırıldı” dedi.