Türklerin Aldığı 10 Altcoin İçin Son Gelişmeler! Listeleme De Var

Türklerin de yoğun olarak aldığı 10 altcoin ile ilgili olarak bugün önemli gelişmeler var. Kripto para dünyasında son derece hareketli. Bu yüzden gelişmeleri kaçırmamak ve kripto paralarla ilgili bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Altcoin Solana için önemli gelişme

Kripto para alanındaki token hareketlerini izleyen PeckShieldAlert bugün önemli bir ayrıntı paylaştı. Buna göre FTX ile ilişkili bir adresi içeren ve 9,9 milyon dolar değerinde yaklaşık 309.200 SOL tokeninin taşındığı kayda değer bir işlem tespit etti. Özellikle, bu tokenlerin 244.000 SOL tutarındaki önemli bir kısmı popüler kripto para borsası Binance’e aktarıldı. Bu işlem, kripto alanındaki varlıkların önemli hareketini vurguluyor.

Google’dan altcoin projesine yatırım

Google, yapay zeka şirketi olan Anthropic’e 2 milyar dolara varan önemli bir yatırım sözü verdi. Google’ın Anthropic’e yaptığı 500 milyon dolarlık ilk yatırımı dikkat çekmişti. Şimdi ise önümüzdeki dönemde 1,5 milyar dolarlık ek bir yatırım planlanıyor. Bu finansal taahhüt, Google’ın yapay zeka teknolojilerini geliştirmeye odaklandığının işareti.

BNB Chain yeni bir hizmet başlattı

28 Ekim’de altcoin projelerinin yer aldığı BNB Chain önemli bir adım attı. Buna göre BSC ve opBNB’de Gnosis Safe protokolünü kullanan çok imzalı bir cüzdan hizmeti başlattı. Bu hizmet, kullanıcılara dijital varlıklarını ve işlemlerini gerçekleştirmeleri için güvenli ve kullanışlı bir yol sağlıyor. BNB Chain çoklu-imzalı cüzdan hizmetinden yararlanmak için kullanıcıların bir Safe oluşturarak süreci başlatmaları gerekiyor.

Yeni bir Bitcoin ETF başvurusu

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas’ın sosyal medyada bir yatırım firması olan Roundhill’in Bitcoin Covered Call Strategy ETF için başvuruda bulunduğunu açıkladığını bildirdi. ETF, Bitcoin vadeli işlem ETF’lerini tutmak ve alım ve satım opsiyonları satarak gelir elde etmek için tasarlanmış durumda. Covered Call stratejisi, dayanak varlığın satın alınmasını içeriyor. Aynı zamanda getirileri optimize etmek için ilgili alım opsiyonlarının satılmasını da içeriyor. Bu gelişme, altcoin odaklı ETF ürünlerine ve alanda araştırılan yenilikçi stratejilere olan ilginin arttığını gösteriyor.

Altcoin MEME’de önemli gelişme

28 Ekim’de BlockBeats, opsiyon ve sürekli sözleşme ticaret protokolü Aevo’nun MEME Lansman Öncesi Vadeli İşlemlerini tanıttığını bildirdi. Bu vadeli işlemler şu anda 0,022 dolar fiyatla işlem görüyor. Bu lansman, yatırımcıların resmi lansmanından önce MEME tokeninin gelecekteki fiyat hareketleri hakkında spekülasyon yapmaları için bir fırsat sağlıyor.

Altcoin LOOM önemli artış yaşadı

Piyasa verileri altcoin LOOM’un önemli bir fiyat artışı yaşadığını gösteriyor. Buna göre fiyat 0,135 dolar seviyesini aşmış durumda. Ayrıca şu anda 0,1359 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi 24 saat içinde %27,7 oranında artış gösterdi. Diğer taraftan bu durum güçlü piyasa faaliyetlerini ve yatırımcıların LOOM’a olan ilgisini yansıttı.

LastPass hack’i ciddi sonuçlara yol açıyor

Blockchain dedektifi ZachXBT, 25 Ekim 2023’te meydana gelen LastPass hack’inin ciddi sonuçları olduğunu bildirdi. Bu güvenlik ihlali nedeniyle 25’ten fazla kurban sadece bir günde tahmini 4,4 milyon dolar kaybetti. Bu durum altcoin projelerinde yer alan güvenlik sorunlarını hatırlatıyor.

Paradigm önemli bir ortaklığa gitti

Bitcoin ve altcoin alanında önemli bir gelişme var. Hem CeFi hem de DeFi sektörlerinde en büyük kripto para türevleri ticaret likidite ağı olarak tanınan Paradigm, SignalPlus ile bir ortaklığa girdi. Bu işbirliğinin amacı, toplu ticaret ve borsa emir defterleri için likidite deneyimini geliştirmek. Önde gelen alım satım ve risk yönetimi platformlarıyla tanınan SignalPlus, Paradigm’ın bu alandaki uzmanlığından ve konumundan fayda sağlayacak. Ayrıca yatırımcılara daha rahat ve kolay bir operasyonel ortam sağlamayı amaçlıyor. Bu ortaklık, kripto sektöründeki ticaret altyapısını ve hizmetlerini iyileştirmeye yönelik çabaları gösteriyor.

FTX kurucusu ile ilgili yeni gelişme

Sam Bankman-Fried’in ifadesi sırasında DCG’nin CEO’su Barry Silbert ile ilgili bir gelişme var. Buna göre Silbert, geçen yıl kripto para piyasasındaki gerileme sırasında DCG’nin yan kuruluşu Genesis için SBF’den öz sermaye istemiş. Genesis, kripto para hedge fonu Three Arrows Capital’in çöküşü nedeniyle önemli kayıplar yaşamıştı. Ayrıca, kripto para ticaret platformu ve kredi kuruluşu Celsius da acil finansman için SBF’ye başvurmuştu. Ancak talep reddedilmişti. Şu an itibariyle Kriptokoin.com olarak baktığımızda ne DCG ne de Celsius bu açıklamalar hakkında yorum yapmadı.

Bir altcoin için içeriden bilgi sızdırıldı iddiası

NFT projesi Memeland sosyal medyada, bir yatırımcının Memecoin’in (MEME) Binance’de potansiyel olarak listelenmesine ilişkin bilgileri sızdırdığını paylaştı. Bu açıklama kasıtsız olsa da Memeland, yatırımcıyı özel yerleştirme turundan çıkararak harekete geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir